Tekstas yra visko pradžia

Tiek daug tekstų, kiek reikia šiandien, nereikėjo niekada. Prie kiekvieno produkto reikia aprašymo, prie kiekvienos nuotraukos socialiniuose tinkluose – mažo tekstuko. Tekstų reikia mokytojams, santechnikams ir žemdirbiams, asmeninei ir verslo komunikacijai. Atsitinka ir taip, kad paskutinį kartą mokykloje rašęs žmogus staiga tampa feisbuko ir instagramo administratoriumi – vėlgi reikia kažką parašyti, o ką?
Žurnalistė ir rašytoja Akvilė Kavaliauskaitė savo seminare kalba apie tai, kaip rašyti paprasčiau visomis prasmėmis – kad skaitytojui būtų gera skaityti, o rašytojui – rašyti. Seminaro medžiaga yra pritaikoma įvairiausiems tekstams – nuo socialinių tinklų žinučių iki straipsnių spaudoje ir asmeninės komunikacijos, nes kalbama yra ne apie konkretų vieną tekstą, o istorijos pasakojimo visumą.

„Pyragą galima kepti visą dieną, panaudoti dvidešimt ingredientų ir papuošti cukruotomis rožėmis, bet nebūtinai jis bus skanesnis už tą, kurį iškepsite iš miltų, cukraus ir kiaušinio. Tas pats ir su tekstais – kartais į juos reikia pažvelgti paprasčiau, atkreipti dėmesį vos į porą dalykų, ir skaityti bus malonu. O kai suprasite, kad jus skaito, malonu bus ir rašyti.“

Mokymų metu nagrinėsime šias temas:

  • Kas yra gera istorija? Temos, kurios visada domino žmones
  • Istorijos struktūra. Kaip kalbėti trumpai, bet pasakyti pakankamai?.
  • Kas skiria gerą tekstą nuo blogo? Kartais skirtumas labai nedidelis.
  • Save redaguoti sunku, bet būtina. Ką daryti, kad niekada nereikėtų spausti „edit” mygtuko?
  • Stilius ir poveikis. Kaip žvejui pristatyti naują SPA centrą?

Mokymai skirti

  • Facebook administratoriams, norintiems kokybiškiau pristatyti savo produktą
  • Visiems, norintiems išmokti valdyti trumpos apimties tekstus

Atsiliepimai iš apklausos, pildomos po mokymų:

Labai patiko praktika ir grįžtamasis ryšys analizuojant atsakymus čia ir dabar!

Ieva

Patiko, kad dėsto nenuobodžiai, pavyzdžiai įdomūs, reaguoja į situaciją ir klausimus. Patiko praktika (labai smagu, kad anoniminė, todel žmogus gali atsipalaiduoti).

Nerijus

 


Apie vadovą

Akvilė Kavaliauskaitė yra žurnalistė, rašytoja. Jos novelių rinkinį „Kūnai“ teigiamai įvertino ir skaitytojai, ir literatūros profesionalai. Knyga nominuota „Metų knygos rinkimuose“.  Daugiau