Instrukcija: kaip sukurti telefone gerai atrodantį Facebook puslapio cover paveikslą

Facebook administratoriai ir su socialinių tinklų rinkodara dirbantys dizaineriai turbūt iš miegų pakelti galėtų pasakyti Facebook puslapio cover’io paveikslo išmatavimus: 851x315px (kraštinių santykis 2,7:1). Juos turime žinoti, nes paveikslą padarę per mažą ar per didelį, rizikuojame, kad dalis jame esančios informacijos bus „nukirpta“. Tačiau yra problema: Facebook puslapiai kompiuteryje (kur dažniausiai matome savo administruojamus puslapius) ir telefone yra skirtingo dizaino. Taigi ir cover’io paveikslas yra kitoks. Jis yra kito kraštinių santykio – 1,8:1. Kitaip tariant, jei kompiuteryje jūsų 851x315px cover’is atrodo puikiai, tai telefone jis atrodys maždaug taip:

Jei paveikslo kraštuose esama kokios nors svarbios informacijos, telefone ji bus nukirpta. O mes to nenorime – apie 90% Lietuvos Facebook vartotojų šiame socialiniame tinkle naršo ir telefone.

Taigi ką daryti? Viskas labai paprasta: gaminame paveikslą, kurio dydis 851x475px – kraštinių santykis atitinka telefone rodomą paveikslą. Taigi telefone matysime visą vaizdą, o kompiuteryje bus apkirptas viršus ir apačia, arba tik viršus, arba tik apačia – cover’io paveikslą kompiuteryje galime lengvai stumdyti į viršų ir apačią arba palikti centre. Todėl visą svarbią informaciją (tekstus, prekes, veidus ir pan.) privalome sutalpinti į 315px aukščio juostą, o visa kita lai lieka papildomos grožybės, kurios bus matomos tik telefone.

Štai pavyzdys:

Tikimės, šis paprastas triukas Jums bus naudingas. Pasidalinkite juo su kolegomis ir draugais, kuriems reiktų atnaujinti savo cover’io paveikslus :)