Facebook administratoriai ir su socialinių tinklų rinkodara dirbantys dizaineriai turbūt iš miegų pakelti galėtų pasakyti Facebook puslapio cover’io paveikslo išmatavimus: 851x315px (kraštinių santykis 2,7:1). Juos turime žinoti, nes paveikslą padarę per mažą ar per didelį, rizikuojame, kad dalis jame esančios informacijos bus „nukirpta“. Tačiau yra problema: Facebook puslapiai kompiuteryje (kur dažniausiai matome savo administruojamus puslapius) ir telefone yra skirtingo dizaino. Taigi ir cover’io paveikslas yra kitoks. Jis yra kito kraštinių santykio – 1,8:1. Kitaip tariant, jei kompiuteryje jūsų 851x315px cover’is atrodo puikiai, tai telefone jis atrodys maždaug taip: Jei paveikslo kraštuose esama kokios nors svarbios informacijos, telefone ji bus nukirpta. O mes to nenorime – apie 90% Lietuvos Facebook vartotojų šiame socialiniame tinkle naršo ir telefone.

Taigi ką daryti? Viskas labai paprasta: gaminame paveikslą, kurio dydis 851x475px – kraštinių santykis atitinka telefone rodomą paveikslą. Taigi telefone matysime visą vaizdą, o kompiuteryje bus apkirptas viršus ir apačia, arba tik viršus, arba tik apačia – cover’io paveikslą kompiuteryje galime lengvai stumdyti į viršų ir apačią arba palikti centre. Todėl visą svarbią informaciją (tekstus, prekes, veidus ir pan.) privalome sutalpinti į 315px aukščio juostą, o visa kita lai lieka papildomos grožybės, kurios bus matomos tik telefone. Štai pavyzdys:

Tikimės, šis paprastas triukas Jums bus naudingas. Pasidalinkite juo su kolegomis ir draugais, kuriems reiktų atnaujinti savo cover’io paveikslus :)

Kviečiame į Facebook rinkodaros mokymus:
0-guru 1-pagrindai 6-instagram

Apie autorių

Domantas Širvinskas – EduMint bendraįkūrėjas ir agentūros Social Mint vadovas, su komunikacija internete dirbantis virš aštuonerių metų, Facebook rinkodaros mokantis daugiau nei metus. Analitinių sugebėjimų įgavo taikomosios fizikos studijose, o įkvėpimų semiasi keliaudamas po Aziją ir Pietų Ameriką. Dirbo su tokiais prekės ženklais kaip Pieno Žvaigždės, Skrendu.lt, Nescafe Dolce Gusto, MTV Baltics.
Daugiau

Artimiausi vadovo mokymai

Mokymų pavadinimas Trukmė Vieta Mokymų pradžia
Facebook komunikacija6 ak. val.Vilnius18/03/2019
Facebook/Instagram reklama ABC8 ak. val.Vilnius29/01/2019
Facebook komunikacija Kaune6 ak. val.28/03/2019
Facebook komunikacija Klaipėdoje6 ak. val.04/04/2019

Komentarai

  1. […] horizontalių video. Telefonuose normaliai atrodantys Facebook cover pictures. Ir telefone puikiai veikiančios bei greitai užsikraunančios svetainės. Jei pastarųjų […]