Fotostudija iš namie ar biure randamų priemonių

Fotografija – turinio karalienė. Jei prekiaujate produktais, Facebook ir Instagram sekėjai juos labiausiai pamėgs, jei nuolat pasidalinsite gražiomis nuotraukomis. Sakote brangu? Netiesa. Nuotraukas galite padaryti patys su telefono kamera ir keliomis biure ar bet kurioje parduotuvėje randamomis pigiomis priemonėmis. Nuotraukos, žinoma, nebus profesionalios, bet mes juk kalbame apie socialinius tinklus – kokybės kartelė čia žemesnė, nei spaudoje. Socialiniuose tinkluose svarbiau idėjos, kūrybiškumas, įvairovė.

Tam, kad biure ar namie įsirengtumėte foto studiją už neaukštą biudžetą, reikės pagalvoti apie tris pagrindinius elementus: foną, apšvietimą ir telefono stovą:

1. Fonas

Mažus objektus puikiai įtaisysite ant kėdės, ant kurios per atlošą ir sėdimąją dalį nutiestas balto popieriaus lapas. Tai gali būti seno plakato nugarinė pusė ar bet kokia kita popieriaus atraiža. Tolygus baltas (ar kitos spalvos) fonas leis padaryti kokybiškas nuotraukas be pašalinių objektų. Aplink jas bus patogu dėti užrašus ar iškirpus įterpti į kitas iliustracijas. Tokios nuotraukos puikiai tiks el. parduotuvėms ir katalogams.

2. Apšvietimas

Pats geriausias pasirinkimas – natūrali šviesa. Ji išsklaidyta, taigi nepaliks negražių šešėlių – mūsų akiai taip apšviesti objektai atrodo gražiausiai. Taigi siūlome fotografuojamą objektą statyti prie lango.
Jei visgi natūrali šviesa fotosesijos dieną nelepina, drąsiai naudokite bet kokią biure esančią lempą. Jei ši yra per „aštri“, nufotografavus matosi peršviestos baltos vietos, ją gali labiau išsklaidyti ant lempos gaubto pritaisytas paprastas kepimo popierius.
Kitas virtuvinis patarimas – ant bet kokios kietesnės plokštumos (kad ir knygos) apvynioję kepimo foliją, gausite puikų reflektorių. Jį, laikydami priešingoje objekto pusėje, nei šviesos šaltinis, sumažinsite nepageidaujamų šešėlių perteklių.

3. Telefono stovas

Telefonas turi visada stabiliai laikytis vienoje vietoje. Fotografuodami „iš rankos“ neišvengsite sudrebėjimų, taip pat nuotraukos rakursas neliks vienodas, jei darysite kelių produktų fotosesiją. Paprasčiausias būdas – telefoną iškelkite ant selfie stick.
Netapšnokite telefono ekrano norėdami nufotografuoti. Taip galite pajudinti aparatą – ant selfie stick jis nebus ypatingai stabilus. Pasinaudokite patogiu triuku: fotografavimo režime prijungę ausines, paspausdami garsinimo mygtuką nufotografuosite neliesdami paties aparato. Tai turėtų suveikti su dauguma naujų telefono aparatų.

Tokios studijos įrengimas turėtų kainuoti keliasdešimt eurų ir užtruks kelias valandas. O ją naudodami galėsite kaskart nufotografuoti naujas prekes arba atnaujinti esamą galeriją, papasakojant naujas istorijas, pabrėžiant naujas savybes. EduMint organizuojame mokymus šia tame – praktiškai išbandysime kaip fotografuoti ir filmuoti objektus ir žmones – kviečiame registruotis.

Kitame tinklaraščio įraše – apie kūrybiškumą ir iš kur pasisemti idėjų įdomioms fotosesijoms.