5 geriausios nemokamų nuotraukų galerijos

Gera Facebook žinutė privalo būti iliustruota stipriu, dėmesį patraukiančiu ir teisingą idėją komunikuojančiu paveikslu. Tačiau ne visada už juos galite (ar norite) mokėti. Visa laimė, kad dabar, norint gauti gerą iliustraciją, galima tai padaryti ir nemokamai. Dalinamės 9 geriausiomis vaizdų galerijomis, skirtomis juos atsisiųsti nemokamai. Daugumai jų netaikomi jokie autorių teisių reikalavimai, o tai reiškia, kad galite juos laisvai naudoti net ir reklamoje, nenurodydami autoriaus kontaktų (šią licenciją galite pasitikrinti kiekviename šių puslapių atskirai).

 

1. Unsplash.com

Viena populiariausių ir žinomiausių galerijų – apie ją tikrai girdėjote. Ji išgarsėjo, nes siūlė realistiškas, meniškas, „hipsteriškas“ nuotraukas ir tuo prieš kelis metus tikrai išsiskyrė iš kitų konkurentų. Kartais net atrodo, kad šios nuotraukos kiek per daug meniškos, tad naudokite jas su saiku, atrinkdami galvokite apie kontekstą.

2. Pixabay ir Pexels

Dvi labai panašios galerijos, su tikrai dideliu nuotraukų pasirinkimu. Stilistika panašiausia į tradicinius mokamus fotobankus. Tikrai išsirinksite tinkamą iliustraciją, tik venkite per daug fantastiškai atrodančių, „sufotofopintų“ vaizdelių. Bonusas: šios galerijos turi ir video turinio, kuris šiuo metu labai geidžiamas socialiniuose tinkluose. Įskaitant ir vertikalų formatą, puikiai tiksiantį stories.

3. Canva

Canva yra mūsų rekomenduojama maketavimo programėlė nedizaineriams (ja mokomės dirbti mūsų Dizainas socialiniuose tinkluose mokymuose). Patogu, kad bemaketuodami, galite tiesiai iš jos galerijos pasirinkti patikusią nuotrauką. Jų dar daugiau rasite, jei rasite 1USD už nuotrauką biudžetą – sutikite, visai nedaug. Tačiau į Canva galite įkelti ir iš kitų galerijų atsisiųstus paveikslėlius ir video.

4. Flat Icons

Čia rasite daugybę piktogramų savo maketams ir prezentacijoms. Filtruosiote pagal spalvotumą, 3D/ploštumą, o išsirinkę net galėsite pakeisti spalvas ir atsisiųsti vektoriniu arba paprasto paveikslėlio formatu. Nemokama galerija milžiniška, bet už nedidelį mokestį panirsite į visą piktogramų vandenyną.

5. Real is Beautiful Stock

O ką daryti, jei reikia lietuviško peizažo, o visos galerijos iš Vakarų? Nieko tokio, Real is Beautiful projektas talpina fotografų iš visos Lietuvos vaizdus. Net jei neieškote nieko savo soc. tinklams, kviečiame tiesiog pasivaikščioti po šią galeriją. Vaizdai – stulbinantys.

Tiek šaltinių siūlome mes. O gal žinote geresnę galeriją? Pasidalinkite!