Kaip fotografuoti šukuoseną?

Dirbate grožio industrijoje ir norite socialiniuose tinkluose pasidalinti savo darbo rezultatais? Atrinkome keletą patarimų, kaip paprastomis priemonėmis įamžinti savo padarytą šukuoseną. Netrukus suprasite, kad brangi technika yra visiškai nereikalinga, fotografuoti galite net telefonu – svarbiausia atkreipti dėmesį į keletą dalykų:

Fotografuojate plaukus, o ne modelį

Todėl pirmiausiai kreipkite dėmesį į juos. Užtikrinkite, kad nei apranga, nei makiažas, nei kitos detalės neblaškytų. Šukuosena yra dėmesio centras!

Skirtingi rakursai

Išbandykite įvairias kryptis, kuriomis įamžinsite savo darbą. Visų pirma, turėsite daugiau turinio, iš kurio galėsite rinktis. Antra, galbūt iš kelių skirtingų kadrų padarysite koliažą, slideshow ar karuselę. Atminkite: Jūs esate šukuosenos autorius, todėl geriausiai žinote ką nuotraukose norite parodyti labiausiai.

Apšvietimas

Tai labai svarbu! Niekada nenaudokite telefono (ar fotoaparato) blykstės! Jos šviesa yra per daug ryški, duos nepageidaujamus atspindžius, vaizdas atrodys plokščias. Geriausias pasirinkimas – natūrali šviesa pro langą. Ne tiesioginiai saulės spinduliai (jie irgi per stiprūs), bet natūrali popietės šviesa, net ir apsiniaukusią dieną. Jei visgi šviesos pro langą per mažai, naudokite papildomą apšvietimo šaltinį, pavyzdžiui stalinę lempą. Jos šviesa irgi per stipri – ją reikėtų išsklaidyti. Tai padaryti labai paprasta: prie lempos pridėkite baltą popieriaus lapą kaip filtrą. Tai suteiks gražią ir minkštą šviesą (tik būkite atsargūs, jei lempa karšta!). Nebijokite pasikviesti kolegų, kad jie palaikytų lempą ir išbandytų įvairius kampus. Išbandykite įvairias apšvietimo kryptis žiūrėdami į telefono ekraną, būkite kritiški.

Atstumas iki modelio

Niekada nefotografuokite žmogaus iš arti. Telefonų kameros kadro pakraščiuose labai iškraipo vaizdą ir jis tampa visai ne toks, kaip realybėje. Ženkite porą žingsnių atgal ir naudokite zoom funkciją arba tiesiog vėliau apkirpkite nuotrauką.

Fonas

Paprašykite modelio atsistoti prie sienos ar kitos neutralios erdvės. Pamenate? Dėmesio centre – modelis! Ne veidrodyje atsispindintis meistras, ne gėlės, ne salono interjeras, o plaukai! Neleiskite, kad nuotraukoje bent kas nuo jų atitrauktų dėmesį.


Fotografija reikalauja techninių žinių ir žmogiško kontakto. Būtinai pasiteiraukite kliento, ar neprieštarauja būti fotografuojamas. Jei sutikimą gavote, paverskite fotosesiją žaisminga pramoga, kuri apsilankymui suteiks pridėtinės vertės. Eksperimentuokite su apšvietimu, rakursais, fonais. Pradžioje tai užims daugiau laiko, bet kai išmoksite, viskas vyks labai sparčiai. Sėkmės!