Vertikalus, horizontalus ar kvadratinis – kokiu formatu dalintis soc. tinkluose?

Kaip dažniausiai filmuojate arba fotografuojate? Greičiausiai horizontaliai. Tačiau įkėlę horizontalų paveikslą kaip Facebook, Instagram ar LinkedIn įrašo iliustraciją, sau pakenksite. Maždaug pusė (o gal ir daugiau) vartotojų šį įrašą matys telefone. Kurį laikys vertikaliai. Taigi horizontalus paveikslas užims labai nedidelę ekrano dalį, o iš viršaus ir apačios matysis daugybė ne jūsų kurto, blaškančio turinio. Tai siaubingai neefektyvus ekrano ploto išnaudojimas! Telefonui, žinoma, geriausiai tiktų vertikalus turinys, tačiau tokį kompiuteryje matysite su pilkomis juostomis iš šonų ir jis irgi neišnaudos viso ekrano efektyviai. Ką daryti? Susidraugauti su kvadratiniu turiniu!

Kvadratinis turinys šiuo metu yra geriausias kompromisas tiems atvejams, kai jį vartosime ir telefone, ir kompiuteryje. Tai gali būti kiek neįprasta – daugybę metų nuotraukas matydavome arba horizontalias, arba vertikalias. Profesionalios kameros dažniausiai išvis neturi kvadratinio fotografijos režimo. Telefonuose reikia jį įjungti atskirai. Filmavimui kvadratinio formato apskritai nėra. Taigi teks priprasti prie papildomo veiksmo: nufotografuojame –> apkerpame –> publikuojame.

Nuotraukas ir kompiuteryje, ir telefone padarysite labai lengvai – apkirpimo funkciją turi visos standartinės nuotraukų peržiūros programos, nieko papildomai instaliuoti nereikės. Ieškokite funkcijos „crop“.
Su video – sunkiau. Tam galite naudoti online įrankius (jie dažniausiai turi failo dydžio apribojimus) arba programėles telefone. Jei naudojatės macOS operacine sistema, tai paprasčiausias būdas apkirpti video yra…nesijuokite…su KeyNote.

Beje, kad ir kokiu įrankiu besinaudotumėte, nuotraukos į kvadratą neapkirpsite, jei ji bus neteisingos kompozicijos, t.y. turėsime nukirpti veidus ar kitą svarbų vaizdą. O ši situacija nutinka nuolat. Paprasčiausias triukas užtikrinti, kad grupinėje nuotraukoje nereikės nukirpti nei vieno žmogaus – nuotraukas daryti vertikalias. Tokiu atveju kirpsime viršų ir apačią, kur dažniausiai būna mums mažiau svarbus dangus ar žmonių kojos. Be jų tikrai išgyvensime.

Taigi kitąkart kai darysite asmenukę ar prašysite kieno nors jus nufotografuoti, reikalaukite kamerą laikyti vertikaliai, nuotrauką apkirpkite iki kvadrato ir tik tada dalinkitės bei rinkite LIKE’us!