Facebook’e dažnai norime patalpinti nuotrauką su trumpu, bet dėmesį atkreipiančiu tekstu. Kaip jį įterpti pačiam, neprašant brangaus dizainerio pagalbos?  Šią užduotį atliksite lengvai ir sparčiai, jei žinosite kelias paprastas teksto komponavimo taisykles. Akivaizdžiausias patarimas – atrinkite nuotrauką jau galvodami apie teksto įterpimą. Didelis vientisos spalvos plotas tam tiks labiausiai.

0 flat backgound
Stambios raidės, trumpas tekstas, kontrastuojanti spalva (geriausia rinkitės tarp baltos ir juodos – jos tiks visada) ir jums visada pasiseks. Tačiau ką daryti, jei turime nuotrauką, kuri visa marga, su galybe smulkių detalių ir bet koks tekstas garantuotai liks neįskaitomas?
1-plain bad
Štai keli triukai, kurie leis net ant margiausios nuotraukos įkelti lengvai įskaitomą tekstą:

1. Nuotrauką patamsinkite

Tamsinkite nuotrauką tol, kol ant jos esantis tekstas pasidarys kontrastingas ir lengvai įskaitomas. Eksperimentuokite su teksto dydžiais ir vieta (nepamiršdami jam leisti „kvėpuoti“ ir „neprilipindami“ prie paveikslo kraštų ar kitų objektų)
4.1 text center
4.3 text center bottom
4.2 text corner
Saugiausia naudoti juodą filtrą ir baltą tekstą. Jei norite, pažaiskite su spalvomis, tačiau tai truputį rizikinga…
baisu

2. Tekstą patalpinkite ant kontrastingo stačiakampio

Teksto išskyrimui nėra būtina tamsinti visą paveikslą. Ypač jei jame yra svarbių objektų, kurie norime, kad būtų matomi. Užteks tinkamo dydžio kvadrato. Vėl primenu, kad ši foninė figūra turi būti kiek didesnė už patį tekstą tam, kad jis turėtų erdvės „kvėpuoti“.
5.1 box black5.1 box white
O čia – mano mėgiamiausias antraštės įterpimo būdas:
4.4 text bottom line

3. Pritaikykite blur efektą

Mūsų tikslas – padaryti tekstą lengvai įskaitomą. Margoje nuotraukoje tai padaryti trukdo ne tik su teksto spalva sutampančios fono sritys, bet ir detalių gausa. Pastarąsias galime lengvai pašalinti tiesiog panaudoję išplaukimo efektą. Tokiu būdu sutelkiame visą dėmesį į tekstą, tačiau tuo pačiu jam suteikiame aiškų kontekstą. Šis patarimas galioja tik tais atvejais, kai nuotraukoje yra pakankamai stambūs objektai, atpažįstami net ir po blur’o.
6 blur

4. Naudokite gradientą

Nebūtina visada naudoti griežtas figūras – kartais jos visai netinka prie žaismingos ar lengvos nuotraukos. Tuomet išbandykite dar neutralesnį tamsinimo būdą – gradientą. Pasirinkite tamsėjimo kryptį pagal paveikslo kompoziciją. Geriausiai tekstas atrodys įterptas nuotraukos apačioje, tačiau, jei norite parašyti daugiau teksto, visai tinka ir šono patamsinimas.
7 gradient
Tai tik keletas dažniausiai naudojamų teksto įterpimo ant nuotraukų praktikų. Jas panaudosite Facebook žinutėms iliustruoti, taip pat reklaminiams baneriams. Jei norite išmokti daugiau taktikų, apsilankykite mūsų mokymuose apie vaizdą ir dizainą Facebook’e.  

Ar tai Jums buvo naudinga? Kviečiame į Facebook rinkodaros mokymus:
0-guru
1-pagrindai
6-instagram

Apie autorių

Domantas Širvinskas – EduMint bendraįkūrėjas ir agentūros Social Mint vadovas, su komunikacija internete dirbantis virš aštuonerių metų, Facebook rinkodaros mokantis daugiau nei metus. Analitinių sugebėjimų įgavo taikomosios fizikos studijose, o įkvėpimų semiasi keliaudamas po Aziją ir Pietų Ameriką. Dirbo su tokiais prekės ženklais kaip Pieno Žvaigždės, Skrendu.lt, Nescafe Dolce Gusto, MTV Baltics.
Daugiau