9 geriausios nemokamų nuotraukų galerijos

Gera Facebook žinutė privalo būti iliustruota stipriu, dėmesį patraukiančiu ir teisingą idėją komunikuojančiu paveikslu. Tačiau ne visada už juos galite (ar norite) mokėti. Visa laimė, kad dabar, norint gauti gerą iliustraciją, galima tai padaryti ir nemokamai. Dalinamės 9 geriausiomis vaizdų galerijomis, skirtomis juos atsisiųsti nemokamai. Daugumai jų netaikomi jokie autorių teisių reikalavimai, o tai reiškia, kad galite juos laisvai naudoti net ir reklamoje, nenurodydami autoriaus kontaktų (šią licenciją galite pasitikrinti kiekviename šių puslapių atskirai).

 

1. Stocksnap.io

Nors nėra vienas didžiausių tinklapių, tačiau jame rasite labiausiai tarpusavyje derančias, laikmečio madą atitinkančias – arba „hipsteriškiausias“ – nuotraukas. Tinklapio išdėstymas taip pat akiai malonesnis nei daugumos galerijų, todėl bus lengviau išsirinkti derančias nuotraukas.

2. Pixabay

Pixabay siūlo šiek tiek didesnį pasirinkimą nei Stocksnap. Tai gerai, jei ieškote siauresnės temos, tačiau Pixabay rezultatuose pasitaiko ir mažiau kokybiškų paveikslėlių. Tad gerai atsirinkite ir pasistenkite daugiau dėmesio skirti suderinimui. Didelis privalumas tas, kad tai vienas iš nedaugelio puslapių, kuriame galėsite rasti vaizdų medicinos ar kosmetikos temomis – daugelyje nemokamų galerijų šių temų išvis nėra.

3. Picjumbo

Šis tinklapis siūlo panašų pasirinkimą, kaip ir Stocksnap. Nuotraukos kokybiškos, gerai dera tarpusavyje, tačiau gali varginti didesnis reklamų regos lauke kiekis. Taip pat galima ieškoti ir pagal kategoriją. Deja, šiame puslapyje rasite tik dažniausiai pasitaikančias kategorijas – poilsis, atostogos, žmonės – tačiau nerasite svarbių jau minėtų temų – sveikata, kosmetika, problemos.

4. FreeImages

FreeImages siūlo tikrai labai daug įvairiausios tematikos paveikslėlių ir yra ypatingai naudingas, ieškant vaizdų tinklapių dizainui. Skirtingai nei daugelis galerijų, FreeImages turi ne vien gamtos paveikslėlių, bet ir kosmetikos, grožio, net filmų ar kelio ženklų tematikos vaizdų. FreeImages teigia, kad šiuo metu galite rinktis iš 389 713 paveikslėlių, kas tikrai nėra mažai.

5. Unsplash

Unsplash – tai kaip Google „I’m feeling lucky!“ mygtukas. Kitaip tariant, jei pasitikite fortūna ir manote, kad būtent šiandien likimas mestels tą puikią nuotrauką – tuomet Unsplash skirtas jums. Nes pagrindinis šios galerijos privalumas yra tai, jog nuotraukos tikrai puikios kokybės, daugiausiai gamtos vaizdų, tačiau pagrindinis minusas – jame negalima ieškoti. Kitaip tariant, vienintelis būdas kažką rasti – rankiniu būdu eiti per visą tinklapio turinį. Tačiau jei nuotraukos jums nereikia iškart arba konkrečios, čia galite rasti tikrai puikių vaizdų.

6. Superfamous images

Panašu į Unsplash, todėl ieškoti temų negalėsite, tačiau jei jums reikia gamtos ar architektūros vaizdų, tuomet čia rasite suderintą, menininkų kuruojamą nuotraukų rinkinį. Tiesa, šie vaizdai geriau tinka prezentacijoms ar tinklaraščiams, nes savininkai pageidauja būti nurodyti kaip šaltinis.

7. Gratisography

Nors ir neturi paieškos funkcijos, šis tinklapis tikrai pasižymi savito skonio ir tematikos nuotraukomis, kurias galite parsisiųsti tiesiog paspaudę ant jų – ir jokių captcha pildymų! Paieškos nebuvimą lengvina faktas, kad galima žiūrėti vaizdus pagal kategorijas. O šiaip, į Gratisography galite užsukti tada, kai ieškote šokiruojančių nuotraukų arba vaizdų, skirtų perteikti kam nors neįprastam arba parodyti ypatingą emociją.

8. New Old Stock

O jei originalumo nepakako net ir paieškojus ankstesnėje galerijoje, tai šitoje tikrai užteks. Čia rasite įvairiausias retro nuotraukas – nuo XX a. pradžios iki nusileidimo mėnulyje – ir visos puikios kokybės. Sutikite, kad yra atvejų, kai tokios nuotraukos tikrai nepakeičiamos.

9. Freepik

Freepik yra puikus vektorinių piešinių šaltinis. Jie puikiai tiks įkomponuoti į reklaminius skydelius ar kitas iliustracijas, kurias norite papildyti tekstu.

Tiek šaltinių siūlome mes. O gal žinote geresnę galeriją? Pasidalinkite!